Haber

Meteoroloji’den 20 il için ‘sarı’ kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz parçalı ve parçalı bulutlu, kuzey ve doğusu Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Muğla, iç kesimleri Aydın, Malatya, G. Antep ve Adıyaman çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ŞİDDETLİ YAĞMUR YAĞACAK

Yağışlar Aksaray ve Giresun çevresinde, zamanla Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu (Eskişehir ve Ankara’nın kuzeybatı kesimleri hariç), Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Doğu Anadolu’da meydana geldi. Denizli, Adana ve Gümüşhane. Yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SARI KOD UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise 20 il için “sarı” kod uyarısı yayınladı. Bu iller şu şekilde sıralandı: Ankara, Konya, Kayseri, Çankırı, Afyonkarahisar, Amasya, Çorum, Kırşehir, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak, Yozgat, Karaman, Aksaray ve Kırıkkale.

SARI KOD NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikelidir. İddia edilen meteorolojik olay olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik düzenlemelerden etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu