Ekonomi

Kayseri’deki Otomobil Bayilerine Hizmet Verecek ‘Otonom Kayseri’ Projesinin Temeli Atıldı

Kayseri’de oto bayilerine hizmet verecek olan “Autonomi Kayseri”nin temel atma töreni yapıldı.

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Mustafa Yurdakul’un konutunda gerçekleştirilen Kocasinan ilçesi Fevzioğlu Mahallesi Şehit Mehmet Erciyes Caddesi’nde 132 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek projenin temel atma töreni düzenlendi ( MASFED) Kayseri Derneği.

Törene katılan Otonomi Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ulucan, projenin Kayseri’deki galericilerin ilgisini değiştireceğini söyledi.

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Lideri Aydın Erkoç, otomotiv sektörünün sorunlarına dikkat çekerek, kayıtsız araç satanların kendilerini zor durumda bıraktığını söyledi.

Anadolu Oto Galeriler Site Lideri Metin Tuzcuoğlu, Kayseri’nin sanayi ve ticarette her zaman kazanan bir şehir olduğuna işaret ederek, “Özerklik Kayseri ilimize büyük katkı sağlayacak. Özerklik Kayseri tüm şehre hayırlı olsun. ” terimleri kullandı.

Vali Gökmen Çiçek, Saadet Partisi Milletvekili Mahmut Arıkan, Büyükşehir Belediyesi Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Lideri Ali Çamlı, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağmış, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Piri Odakır, Arap Asya İşadamları Kurulu Başkanı Saad Al Dabbagh, otomotiv sektörü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çevreci bir proje olarak bilinen ve 555 adet ticari işyerinden oluşan projede konser alanları ve sosyal alanlar yer alıyor.

Sitede 430 oto galeri, 5 oto ekspertiz ve 17 oto bakım hizmetinin yanı sıra banka, PTT, ofis, noter, restoran, kafeteryadan oluşan 101 işyeri de bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu