Haber

ABD Başkanı Joe Biden, Papa temsilcisiyle Rusya-Ukrayna savaşının sonuçlarını ve Ukraynalı çocukların durumunu görüşecek

YENİ ABD Başkanı Joe Biden, Papa Papa Franciscus’un temsilcisiyle Rusya-Ukrayna savaşının sonuçlarını ve “yerinden edilen Ukraynalı çocukları” görüşecek.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD Başkanı Joe Biden’ın yarın Bologna Başpiskoposu ve İtalyan Piskoposluk Konferansı Lideri Kardinal Matteo Maria Zuppi’yi ağırlayacağını bildirdi.

Kardinal Zuppi’nin Papa Francis’in isteği üzerine Washington’a geldiğini belirten Jean-Pierre, “Başkan Biden ve Kardinal Zuppi, Rusya’nın Ukrayna’da sürdürdüğü acımasız savaşın yol açtığı yaygın mağduriyeti görüşecek” dedi. sözünü kullandı.

Jean-Pierre, Biden ile Kardinal’in ABD ve Vatikan’ın Ukrayna’daki savaştan etkilenenlere insani yardım sağlama çabalarının yanı sıra gözaltına alındığı iddia edilen Ukraynalı çocukların ülkelerine geri gönderilmesi konusunda Papalık makamının çalışmalarını görüşeceğini belirtti. Rus yetkililer tarafından.

hasanbeyliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu