Haber

Marmaris Çetibeli Mahallesi’nde Meydan Düzenlemesi

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Çetibeli İlçesi’nde meydan düzenlemek ve mahalle meydanı yapmak için kolları sıvadı.

Çetibeli Mahallesi’ne muhtarlık binası, büfe ve çocuk oyun alanı gibi alanların yanı sıra mahalle sakinlerinin özel günlerine ev sahipliği yapacak çok amaçlı salonun da yer aldığı bir meydan kazandırılıyor. Teknik İşler Müdürlüğü’nün bir süre önce başlattığı proje kapsamında bölge genelinde yol çalışmaları da yapılıyor. 2 bin 200 metrekare alan üzerinde tasarlanan ve inşaatı hızla devam eden proje, muhtarlık binası, kapalı çok amaçlı alan, tuvaletler, meydan, büfe, oturma alanı, çocuk oyun alanı, otopark ve yeşil alanlar. Projenin bahar aylarında tamamlanması planlanıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Oktay, merkezde yapılan çalışmalar kadar merkeze uzak mahallelerde yapılan çalışmalara da büyük önem verdiklerini belirterek, “Bölgede yaşayan halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı projelendiriyoruz. Bu noktada Çetibeli mahallesinde bir eksiklik oluştu. Bir benzerini Karaca mahallesinde yaptığımız Çetibeli’ye değer katacak bir proje üzerinde çalışıyoruz. “Muhtarımızın bulunduğu muhtarlık binası yapacağız.” Mahallemize daha rahat hizmet verebileceğimiz gibi mahalle sakinlerimizin ve çocuklarımızın da keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu