Haber

Bakan Özer: 1 Mart’a kadar 10 ilde eğitime ortam veriyoruz

Bakan Özer’in açıklamalarından satır başları:

71 ilde eğitim 20 Şubat’ta başlayacak. Bu 10 ildeki öğrencilerimizin taleplerini karşılayabilmek için 71 ildeki okullarımızın kapasitelerini artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özel eğitim kurumlarımız, tıpkı şehit yakınları gibi öğrencilere kapasitelerinin %3’ü kadar tam burs vermektedir. Özel eğitim kurumlarında bu %3’ü %10’a çıkarıyoruz.

Şubat ayı sonuna kadar bölgedeki tüm binalarımızın hasar tespitlerini tamamlayacağız. Yani orta hasarlı, hasarlı binalarımız. Bölgede 1 Mart’a kadar medyum veriyoruz. 1 Mart prestijiyle 10 ilimizde bölgesel eğitime açılma kararı almayacağız. Kovid salgınında olduğu gibi ilçe ve okul bazlı kararlar alacağız.

Gerektiğinde ikili eğitime geçeceğiz. Şu anda 10 ilde de toplanma yerleri var. Bu amaçla 141 çadır kurduk.

Toplanma noktasında 10 ilin tamamında çocuklarımızı destekleyecek ek sistemler devreye alınacak.

Hizmet verdiğimiz kapasiteleri her geçen gün artırmaktayız. Günlük 2 milyon Sıcak Yemek üretiyoruz. 465 vatandaşımızın 25 bini 10 il dışında. 5 bine yakın MEB’in arama kurtarma ekipleri de sahada. Yine 2.000 rehberimiz ve manevi danışmanımız sahada. Kısacası hem eğitim-öğretim süreçlerini hem de paydaşlarla istişare içinde işbirliği yaparak yönetmek için çalışıyoruz. Bakanlığımızın tüm çalışanlarına en içten şükranlarımı sunuyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu